2. kolejka Ligi – „Salezjanie” zwyciężają, gospodarze wciąż bez strat

27 listopada odbyły się mecze 2. kolejki Ligi Siatkówki Gimnazjów Katolickich Krakowa 2014/2015. W pierwszym spotkaniu rywalizowały drużyny KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów z Salezjańskim Gimnazjum Publicznym, natomiast w drugim pojedynku zmierzyły się: Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek oraz Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek.

Pierwszy mecz rozpoczął się od lekkiej przewagi „Salezjan”. Ubiegłoroczni zwycięzcy Ligi od początku uzyskali kilka punktów przewagi, których ambitnie walcząca KOSTKA nie zdołała już odrobić do końca seta. Przyjezdni z os. Piastów zwyciężyli 25:17. Druga partia ponownie toczyła się pod dyktando Salezjańskiego Gimnazjum Publicznego. Mocna zagrywka sprawiła, że również tą część gry „Salezjanie wygrali 25:12, a całą konfrontację 2:0. MVP meczu wybrana została Izabela Patrzałek ze zwycięskiej ekipy.

Pierwszy set meczu między naszym Gimnazjum a „Prezentkami” zdecydowanie zdominowali nasi zawodnicy. Przyjezdni mieli ogromne trudności w przyjęciu zagrywki, co skrzętnie wykorzystaliśmy, zwyciężając tą partię aż 25:2! Drugi set był już zdecydowanie bardziej wyrównany, lecz „Salezjanki” i tym razem okazały się lepsze, wygrywając 25:20 i całe spotkanie 2:0. Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu dostał nasz siatkarz, Bartosz Kowal.

A za tydzień kolejne emocje. O 17 KOSTKA i „Prezentki” powalczą o pierwsze zwycięstwo, natomiast o 18 czekają nas „Salezjańskie Derby Krakowa”! Zapraszamy do oglądania i kibicowania! Zdjęcia z drugiej kolejki są już w GALERII, a tabela i wszystkie wyniki dostępne są TUTAJ.