3. kolejka Ligi – KOSTKA zwycięża, derby dla „Salezjanek”!

4 grudnia rozegrano mecze 3. kolejki Ligi Siatkówki Gimnazjów Katolickich Krakowa 2014/2015. W tej serii spotkań Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek podejmowało KOSTKĘ Publiczne Gimnazjum Jezuitów, a w drugim pojedynku doszło do „Salezjańskich Derbów Krakowa”.

W pierwszym meczu od początku zarysowała się lekka przewaga KOSTKI. „Jezuici” dobrze zagrywali i pierwsi opanowali meczowy stres, dzięki czemu wygrali pierwszego seta 25:15. W drugim walka była bardziej wyrównana, ale przyjezdni z Kozłówka byli bardzo skoncentrowani, popełniali mniej błędów, dzięki czemu zwyciężyli 25:20 i całą rywalizację 2:0. Najlepszym zawodnikiem meczu została Magdalena Bentkowska z KOSTKI.

Drugie spotkanie zostało nazwane „Salezjańskimi Derbami Krakowa”. W zeszłej edycji takie mecze rozegrano trzykrotnie, i za każdym razem zwyciężało Salezjańskie Gimnazjum Publiczne. Nic więc dziwnego że nasi siatkarze byli szczególnie umotywowani na ten pojedynek. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, a wszystko rozstrzygnęło się dopiero w końcówce, którą lepiej rozegrały „Salezjanki”, wygrywając 25:22. Drugi set od początku układał się po myśli naszej reprezentacji. Bardzo dobra zagrywka sprawiła, że „Salezjanie” nie mogli wiele zdziałać. Gospodarze wygrali 25:16, dzięki czemu pierwszy raz w historii zwyciężyliśmy w  „Salezjańskich Derbach”! Nagrodę MVP zgarnęła Izabela Gruchała.

Rozegrano również zaległy mecz 1. kolejki, w którym „Salezjanie” zagrali z „Prezentkami. I było to spotkanie, które musiał rozstrzygnąć pierwszy w tej edycji Ligi tie-break. Pierwszego seta wygrało bowiem Gimnazjum Prezentek, a w drugim lepsi byli zawodnicy z Piastów. Decydująca odsłona należała do zeszłorocznych zwycięzców Ligi. Salezjańskie Gimnazjum Publiczne wygrało 15:9 i całą konfrontację 2:1. Tytuł MVP tego pasjonującego meczu przyznano Weronice Wiśniowskiej ze zwycięskiego zespołu.

Jesteśmy na półmetku Rundy Zasadniczej. Za tydzień zaczynamy rewanże. Zapraszamy na godzinę 17, gramy z KOSTKĄ! Do zobaczenia na sali!

Zdjęcia z tej kolejki dostępne są w GALERII, a wszystkie wiadomości o Lidze dostępne są TUTAJ.