3. kolejka Ligi – niespodzianka „Prezentek”, „Salezjanki” pewnie wygrywają

12 grudnia odbyły się dwa kolejne mecze Ligi Siatkówki Gimnazjów Katolickich Krakowa. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze sobą drużyny Publicznego Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek oraz Salezjańskie Gimnazjum Publiczne, natomiast w drugim pojedynku nasi reprezentanci podejmowali Katolickie Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu.

Pierwsze spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla „Salezjanów”, którzy po dobrej grze wygrali pierwszego seta 25:19. Natomiast w drugim secie to „Prezentki” zaskoczyły przeciwników swoją postawą  i po chwili prowadziły 10:3. Salezjańskiemu Gimnazjum Publicznego nie udało się nawiązać walki w dalszej fazie tej partii, przegrywając 11:25. O wszystkim musiał zdecydować tie-break. A w nim obie drużyny prowadziły niezwykle wyrównaną walkę. Wszystko rozgrywało się „punkt za punkt”. Tego dnia jednak lepiej prezentowało się Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr „Prezentek”, zwyciężyło tą część 15:13 i ostatecznie 2:1. Tym samym w Lidze nie ma już niepokonanego zespołu. MVP meczu opiekunowie wybrali Marię Siekierżycką (Prezentki).

Drugi mecz 3. kolejki rozpoczął się wyśmienicie dla naszej drużyny. „Salezjanki” od początku pierwszego seta nękały rywali dobrą, mocną zagrywką, dzięki czemu wypracowały sobie sporą przewagę. Niesieni dopingiem publiczności gospodarze wygrali pierwszą partię  25:15. W drugim secie Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu nieoczekiwanie prowadziło 8:5, ale po znakomitych zagrywkach Kamila Rokosza wyszliśmy na prowadzenie i utrzymaliśmy je już do końca, mimo że trener wpuścił na parkiet dużą ilość zawodników rezerwowych. Wygraliśmy 25:17 i cały mecz 2:0. Najlepszym zawodnikiem  pojedynku został wybrany nasz reprezentant, Kamil Rokosz.

W tabeli pierwsze miejsce utrzymali „Salezjanie”, jednak nasza drużyna ma tyle samo punktów co liderzy Ligi. A w przyszłym tygodniu w 4., ostatniej przed przerwą świąteczna kolejce, o godzinie 17 zagrają Katolickie Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu z Salezjańskim Gimnazjum Publicznym, a o 18 nasz zespół zmierzy się z Publicznym Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek. Wszyscy na halę! A zdjęcia z 3. kolejki dostępne są w naszej GALERII.

Uczestnicy projektu edukacyjnego „Dziennikarzem sportowym być…”