4. kolejka Ligi Siatkówki – gospodarze wciąż zwyciężają, „Salezjanie” lepsi od „Prezentek”

11 grudnia rozpoczęły się mecze rewanżowe rundy zasadniczej. W 4. kolejce odbyły się następujące mecze: Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek grało z KOSTKĄ, a Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek z „Salezjanami”

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od serii zagrywek „Salezjanek”. Nasz zespół od razu zapunktował tym elementem gry, dzięki czemu KOSTKA nie była stanie nawiązać w tym secie równorzędnej walki, przegrywając 12:25. Druga partia była bardziej wyrównana, jednak cały czas nasi siatkarze mieli przewagę punktową, którą dowieźli niezagrożenie do końca, wygrywając 25:19 i cały pojedynek 2:0. Najlepszym zawodnikiem konfrontacji wybrano Bartosza Kowala ze zwycięskiej drużyny.

Drugi mecz również zakończył się po dwóch setach. Gimnazjum Salezjańskie, mimo ambitnej postawy „Prezentek”, zasłużenie wygrało zarówno pierwszą, jak i drugą partię meczu, odpowiednio do 17 i 14. Warto jednak okazać szacunek przegranym. Przyjezdni z Rynku grali bowiem w pięcioosobowym składzie, na co wpływ miała choroba wielu zawodników tego zespołu, a mimo wszystko walczyli z całych sił o każdy punkt. Ambicja godna wielkich słów uznania! Tytuł MVP Meczu trafił w ręce Anny Czesak (Salezjanie).

A już za tydzień ostatnia przed świąteczną przerwą kolejka. Najpierw „Salezjanie” zagrają z KOSTKĄ, a potem „Prezentki” (mamy nadzieję już w pełnym składzie) zmierzą się z „Salezjankami”. Warto to zobaczyć na własne oczy!

Zdjęcia z 4. kolejki dostępne są już w GALERII. A wszystkiego o Lidze dowiecie się TUTAJ.