5. kolejka Ligi Siatkówki – „Salezjanki” wciąż rządzą!

18 grudnia odbyło się jedno spotkanie 5. kolejki Ligi Siatkówki Gimnazjów Katolickich Krakowa 2014/2015. W ostatnim przed świąteczną przerwą meczu nasza szkoła podejmowała Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek.

Konfrontacja ta była wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy w oficjalnym meczu jako trener poprowadził nasz zespół pan Kazimierz Wąchała! I trzeba przyznać, że był to bardzo udany debiut. W pierwszym secie „Salezjanki” zaczęły punktować na początku. Po bardzo wyrównanym fragmencie spotkania, w którym nie brakowało długich wymian, zaczęliśmy odskakiwać drużynie Prezentek. Bardzo dobrymi zagrywkami popisywała się Gabriela Siwiec. Ostatecznie wygraliśmy pierwszą część meczu 25:19.

Drugi set również nie był nudny. Długo graliśmy „punkt za punkt”. Ostatecznie, po trudnym secie, w końcówce oddaliliśmy się od przeciwników i wygraliśmy tą partię 25:21 i cały mecz 2:0. Tytuł MVP przyznano Patrykowi Powroźnikowi. Dzięki temu zwycięstwu nasza reprezentacja zapewniła sobie pierwsze miejsce po fazie zasadniczej!

Mecz „Salezjanów” z KOSTKĄ został przełożony na 8 stycznia. Wtedy też KOSTKA zmierzy się z „Prezentkami”, a nasz zespół zagra derby z Gimnazjum Salezjańskim. Warto przyjść na salę gimnastyczną!

Wszystkie szczegóły dotyczące rozgrywek znajdziecie TUTAJ. A zdjęcia z naszego meczu są już do obejrzenia w GALERII.