American Week 2018

Za nami kolejny tematyczny tydzień związany z krajami anglojęzycznymi. Tym razem pod lupę wzięliśmy Stany Zjednoczone Ameryki. Na naszych uczniów czekało wiele atrakcji. Najważniejszą z nich była wizyta w Konsulacie USA w Krakowie. Grupa licealistów oraz gimnazjalistów miała okazję zajrzeć do wnętrza budynku przy ulicy Stolarskiej 9 oraz wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez Amerykankę Katie, pracującą w Konsulacie. Była to szansa poznania szkolnych zwyczajów amerykańskiej młodzieży, a także „żywego” kontaktu z językiem angielskim.

Kolejnym wydarzeniem w ramach tygodnia amerykańskiego była dyskoteka szkolna pod hasłem „American Party”. Nie zabrakło tradycyjnych „pancakes’ów” i innych słodkości prosto z USA oraz zabawy przy amerykańskich hitach muzycznych.

W ramach tego tygodnia odbył się również I etap szkolnego konkursu ‘What do you know about the USA?’, w którym to grupa chętnych uczniów zmagała się z pytaniami dotyczącymi historii Stanów Zjednoczonych. Kolejne etapy już wkrótce.