Coś się kończy, coś zaczyna…

23 czerwca 2017 – na ten dzień z pewnością czekali wszyscy uczniowie naszego Gimnazjum. Wtedy bowiem rozpoczęły się  tak upragnione i wyczekiwane przez wszystkich wakacje! Ale ten dzień był również niezwykły z kilku innych względów.

Oczywiście ten dzień przeżyliśmy jeszcze w szkole – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 na naszej sali gimnastycznej, rozdanie nagród najlepszym uczniom i docenienie całorocznej pracy – tego nie mogło zabraknąć i nie zabrakło. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci, choć wśród trzecioklasistów opuszczających nasze mury nie brakowało również i łez wzruszenia.

Od września uczniowie wracają do starej – nowej szkoły. Nie będzie to już bowiem gimnazjum, ale Publiczne Liceum Ogólnokształcące z oddziałami gimnazjalnymi. Zmiana była zapowiadana już wcześniej, wszyscy więc na pewno zdążyli się z tym faktem oswoić.

Na piątkowej uroczystości była obecna również Siostra Inspektorka Lidia Strzelczyk. Jej obecność nie była przypadkowa. Przekazała nam ona bowiem wiadomość o zakończeniu misji s. Leokadii jako dyrektora naszego gimnazjum. Od września ten obowiązek pełniła będzie s. Magdalena Szlachcic. Cała wspólnota szkoły gorąco podziękowała s. Leokadii za 6 wspaniałych lat ciężkiej i owocnej pracy. Oczywiście nie zabrakło łez… A s. Leokadia symbolicznie pobłogosławiła s. Magdalenę, przekazując w jej ręce stery nowej szkoły. Zarówno „starej”, jak i „nowej” siostrze dyrektor życzymy powodzenia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi Wspomożycielki!

I tak rok szkolny 2016/2017 przeszedł do historii. Teraz przed nami przerwa i zasłużone wakacje! Życzymy, żebyście wykorzystali je najlepiej jak potraficie. Nie zapomnijcie jednak na chwilę zajrzeć do GALERII, gdzie zdjęcia z zakończenia roku przygotowała dla Was Wiola Paryż. A we wrześniu wracamy pełni sił i zapału do pracy! Do zobaczenia!!!