„Dominik” Mistrzem Ligi jest!!!

22 stycznia rozegrano Finały Ligi Siatkówki Gimnazjów Katolickich Krakowa 2014/2015. Najpierw w meczu o 3. miejsce grały ze sobą KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów i Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek, a potem w Wielkim Finale zmierzyły się: ubiegłoroczni zwycięzcy, Salezjańskie Gimnazjum oraz Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek.

Pojedynek o 3. miejsce miał bardzo wyrównany przebieg. W pierwszym secie oba zespoły często zmieniały się na prowadzeniu. Ostatecznie jednak w końcówce inicjatywę przejęła KOSTKA, która wygrała tą odsłonę 25:21. Druga partia  toczyła się już zdecydowanie pod dyktando „Prezentek”, które od razu uzyskały znaczną przewagę nad rywalami. Przyjezdni z Rynku gładko wygrali tą część meczu 25:11. O tym, kto dostanie brązowe medale decydował więc tie-break. Oba zespoły walczyły w nim bardzo ambitnie, ale po wyrównanej walce Gimnazjum Prezentek wygrało 15:13 i cały mecz 2:1. Dzięki temu to „Prezentki” zajęły w klasyfikacji końcowej Ligi 3. miejsce, czyli podobnie jak we wszystkich poprzednich rozgrywkach. MVP meczu o 3. miejsce wybrany został Tymoteusz Rymar ze zwycięskiej ekipy.

Finał Ligi natomiast miał oprawę godną swojej rangi. Sala gimnastyczna na os. Jagiellońskim 17 szczelnie wypełniła się widzami, zajęte były nawet parapety na oknach! Przed meczem miała również miejsce efektowna prezentacja obydwu zespołów. A potem zaczęły się wielkie emocje! Pierwsi meczowe emocje opanowali goście. „Salezjanie” cały czas mieli kilka punktów przewagi. Dopiero w połowie seta nasz zespół zbliżył się do rywali, by ostatecznie go wyprzedzić. Prowadziliśmy już 23 do 21! Wtedy na zagrywkę w drużynie ubiegłorocznych zwycięzców Ligi wszedł Maciej Szkodny. Jego zagrywki sprawiły ogromne trudności naszym siatkarzom, co dało gościom zwycięstwo 25:23 i prowadzenie w meczu 1:0. Druga partia również była wyrównana, cały czas jednak nasza Reprezentacja miała lekką przewagę. Oba zespoły grały fantastycznie, prezentując kibicom wiele długich akcji i widowiskowych obron. Ostatecznie wygraliśmy tego seta 25:22 doprowadzając do tie-break’a.

A decydująca odsłona Finału toczyła się już pod dyktando naszych siatkarzy. Wyrównana walka była tylko do stanu 6:4. Wtedy na zagrywkę weszła Izabela Gruchała. I zaczęła serwować fantastycznie! Goście mieli ogromne problemy w przyjęciu, a nasz zespół kończył wszystkie akcje w ataku! Dzięki temu wygraliśmy 15:4 i cały mecz 2:1, zostając Mistrzami Ligi Siatkówki Gimnazjów Katolickich Krakowa 2014/2015!!! Radość wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej naszej szkoły była ogromna! Zresztą zobaczcie to sami:

YouTube Preview Image

MVP Finału wybrana została Izabela Gruchała. Po zakończeniu decydującego meczu odbyła się ceremonia dekoracji wszystkich drużyn uczestniczących w rozgrywkach. Przyznano również nagrody dla Najlepszej Siatkarki i Najlepszego Siatkarza Ligi. Zostali nimi Gabriela Siwiec (Salezjanki) i Maciej Szkodny (Salezjanie).

Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie całych rozgrywek wspierali naszą szkolną drużynę. A dla zawodników naszej Reprezentacji ogromne gratulacje!!! Jesteśmy Mistrzami!!!

Galeria zdjęć z meczów finałowych dostępna jest w GALERII. A wszystkie informacje o Lidze znajdziecie TUTAJ. Wkrótce pojawi się na stronie również reportaż z Finałów zrealizowany przez uczestników projektu edukacyjnego „Dziennikarzem sportowym być…”.