„Don Bosco” w Wojewódzkim Konkursie Poetycko-Teatralnym

28 listopada w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, nasz teatr szkolny „Don Bosco” uczestniczył w wojewódzkim konkursie poetycko-teatralny na najciekawszą interpretację i prezentację utworu Stanisława Wyspiańskiego: „Wyspiański. W każdym z nas coś woła”.
Konkurs dedykowany był twórczości Stanisława Wyspiańskiego i interpretacji Jego utworów.

W tym roku przypada 110 rocznica śmierci czwartego wieszcza Stanisława Wyspiańskiego. Warto zatem przypomnieć tego wszechstronnego twórcę, geniusza teatru, dramatopisarza, poetę, inscenizatora, twórcę nowoczesnego teatru polskiego, malarza, grafika, architekta, autora witraży, projektanta mebli, który do dziś okazuje się być artystą niezwykle aktualnym, na stałe obecnym w teatrze, również poprzez ponadczasową głębię treści jego utworów.

Była to doskonała okazja do rozwoju i odkrywania talentów naszych aktorów dlatego przygotowaliśmy w krótkim czasie i wystawiliśmy fragment „Wyzwolenie” Wyspiańskiego. Wiktor Kostera z klasy 2g w sposób interesujący i mistrzowski zaprezentował dialog Konrada- głównego bohatera dramatu z maskami. Multimedialne przedstawianie przyjęte było przez widzów z entuzjazmem. Wczoraj 29 listopada udział w konkursie brali nasi absolwenci Ewa Łapińska i Jakub Cięciwa. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 4 grudnia o czym chętnie was poinformujemy.