Dzień Patrona 2019

Dnia 02.10.2019 nasze liceum obchodziło jedno z najważniejszych uroczystości, którym jest święto naszego patrona Świętego Dominika Savio. W celu odpowiedniej celebracji wydarzenia wybraliśmy się do Wyższego Seminarium Duchowego księży Salezjanów na ulicy Tynieckiej 39, gdzie śpiewem i modlitwą wspominaliśmy dzień spotkania św. Dominika Savio z księdzem Janem Bosko. O godzinie 10 rano odbyła się Msza Św., w trakcie której składaliśmy cześć naszemu stwórcy.

Następnie udaliśmy się do auli, gdzie odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Po części oficjalnej, mogliśmy się zachwycać częścią artystyczną, poznać klasy i uczestniczyć w quizie wiedzy o naszych nauczycielach. Zabawa polegała na rozpoznaniu pedagogów bazując na ich zdjęciach z dzieciństwa. Zakończeniem tej części imprezy była projekcja filmików stworzonych przez klasy, opowiadających o naszym patronie.

Zwieńczeniem obchodów Święta Patrona Szkoły był grill i różne słodkości na świeżym powietrzu oraz zwiedzanie Wioski Świata w Salezjańskim Centrum Wychowania i Duszpasterstwa Młodzieży.  Każdy licealista miał okazję zwiedzić domy, w jakich żyją ludzie dookoła świata, m. in. w: igloo, ziemiankach, slamsach i wiele innych. Trzeba przyznać, że było to niesamowicie udane wydarzenie, na które wszyscy bardzo pozytywnie się nastawili i spędzali miło czas. Zdjęcia – jak zawsze – możecie zobaczyć w GALERII. Zapraszamy!