Gratulacje dla Jakuba Pańtaka!

4 kwietnia 2019 roku w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczystość zakończenia Małopolskiego Konkursu z Fizyki dla Gimnazjów orgaznizowanego przez Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Miło nam poinformować, że w gronie jego finalistów znalazł się uczeń klasy 3F Jakub Pańtak, który w etapie wojewódzkim zdobył aż 82% punktów. Sukces mówi sam za siebie, więc nie pozostaje nam nic innego jak złożyć Mu najserdeczniejsze gratulacje.

Zdaniem naszego pana od fizyki dra. Golonki „kuratoryjny konkurs z fizyki to oferta dla uczniów analitycznych i kreatywnych jednocześnie. Zadania konkursowe są bowiem wysoce koncepcyjne i wymagają nie tylko znakomitej wiedzy z fizyki i matematyki, ale także zdolności abstrakcyjnego myślenia na najwyższym poziomie„. Trudno polemizować z tą tezą skoro do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowało się zaledwie 34 uczniów z całej Małopolski.

A wracając do Jakuba, jak na skromnego człowieka przystało, nie dostrzega w sobie powyższych cech, a za największą korzyść udziału w konkursie uznaje to, że przestał się przejmować porażkami i przyjął za swoją zasadę, że nic bardziej nie sprzyja uczeniu się niż kolejne zadanie domowe czerwone od uwag. Gratulacje!