Grudzień pod znakiem sportu

Zbliżamy się powoli do końca roku kalendarzowego. Zaczynamy już myśleć o świętach, odpoczynku… Nasi nauczyciele wf nie dają nam jednak zapomnieć także o  aktywności fizycznej. W grudniu odbyły się bowiem kolejne Szkolne Zawody Sportowe. I to od razu w dwóch dyscyplinach!

Zaczęliśmy w piątek, 8 grudnia corocznym Mikołajkowym Turniejem Tenisa Stołowego. Dobra zabawa, dużo uśmiechu i sportowa rywalizacja – tego nie mogło zabraknąć! Rywalizowaliśmy w trzech kategoriach – dziewczyny, chłopcy, open. Byliśmy pod wrażeniem gry naszych szkolnych tenisistów, którzy dali z siebie wszystko.

Ostatecznie w kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Julia Stasiowska, która wyprzedziła Julię Kurek i Natalię Hebda. Wśród chłopców zwyciężył Adam Myśliwiec, drugi był Konrad Stojek a trzeci Kacper Niemiec. Natomiast w kategorii Open tytuł sprzed roku obronił p. Tomasz Kaleta. Drugie miejsce zajał nasz absolwent Norbert Miętka, a na najniższym stopniu podium stanął p. Grzegorz Mrawczyński. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom! I zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju w GALERII.

Natomiast w poniedziałek, 11 grudnia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Unihokeju. Nanbsp;starcie stanęło 8 zespołów. Każdy z nich wyróżniał się niezwykle orginalną nazwą, conbsp;stało się już tradycją tych zawodów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, wnbsp;których rywalizowano systemem „każdy z każdym”, a następnie rozegrano pojedynki medalowe między najlepszymi ekipami z obu grup. Poziom turnieju – jak zawsze bardzo wysoki! Z przyjemnością ogładało się zmagania naszych uczniów w tej dyscyplinie sportowej.

Ostatecznie trzecie miejsce w turnieju zajęły Gorące Reniferki, grające w składzie: Wiktoria Olesiak, Natalia Sikora, Marek Metzler, Patryk Lenda. Drugie miejsce wywalczył sobie Konopka Team, który reprezentowali Kajetan Korab, Piotr Walaszek, Wojciech Mazgaj i Filip Konopka. Najlepsi okazali się natomiast chłopaki z FC Wylewy. Skład zwycięzców: Albert Walas, Adam Myśliwiec, Konrad Stojek, Kacper Niemiec. Okazuje się więc, że najlepsi tenisiści zostali także najlepszymi hokeistami! Gratulacje! A zdjęcia z Mistrzostw już czekają w GALERII. Zapraszamy do oglądania!

Dziękujemy za liczny udział zawodach i już teraz zapraszamy w przyszłym  roku na kolejne zmagania sportowe. Już w styczniu – STRONGMAN! Nie może Was tam zabraknąć!