Hurra DOMINIK!!! Jesteśmy po prostu najlepsi!!!

Ośrodek Kultury im. Norwida w Krakowie oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – Oddział Dzieje Nowej Huty od 7 już lat organizuje konkurs „Od Wandy do Sendzimira”. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 22 drużyny (4 osobowe) z pięciu nowohuckich szkół. Naszą szkołę reprezentowało aż 8 drużyn: 6 z gimnazjum i 2 licealne.

W tym roku tematem konkursu był „Czas wolny”, obejmujący okres od 1949 do końca lat 90. XX wieku. Spotkania, wykłady, pokazy zdjęć i filmów dokumentalnych odbywały się od grudnia 2017 i trwały do marca 2018 roku. Do zadań uczestników należało gromadzenie punktów z poszczególnych etapów konkursu: zadań po sobotnich spotkaniach  oraz nadesłanie na konkurs pracy multimedialnej pt. „Czas wolny dawniej i dziś”.

W konkurencji praca medialna uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek im. Św. Dominika Savio zajęli zaszczytne II miejsce. Była to reprezentacja gimnazjum, grupa C w składzie: Anna Faliszek, Emilia Zębala, Marcin Ludwicki i Kamil Walo.

Do finału przystąpiło 20 grup. Wśród nich i my. Tym milej nam zakomunikować, że wszystkie miejsca na podium należą do nas! I tak:

I MIEJSCE zajęła drużyna B w składzie: Julia Biernacik, Maja Ciurkot, Julia Kopeć i Marek Grzegórzko (77,5 pnktów)

II MIEJSCE zajęła grupa I z PLOSS Patryk Lenda, Mikołaj Bębenek, Wojciech Żurek (77 punktów)

III MIEJSCE zajęła grupa H z PLOSS w składzie: Julia Kawula, Aleksandra Wawrzynkiewicz, Edyta Wiorek

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za pracę i entuzjazm. Wszystkich natomiast zapraszamy do GALERII na kilkanaście zdjęć!

Dumne nauczycielki Maria Pęksa i Joanna Bator