I Rajd im. Wojtka Żurka

W pięknych i niepowtarzalnych okolicznościach polskiej złotej jesieni odbył się I Rajd im. Wojtka Żurka czyli wycieczka rowerowa, której celem było oddanie pamięci naszemu tragicznie zmarłemu koledze.

W wycieczce wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich naszego liceum. Sądzimy, że Wojtek zarezerwował nam pogodę gdyż dopisywała nam przez cały dzień. Trasa rajdu obejmowała przejazd spod szkoły na cmentarz w Czulicach, gdzie pochowany jest Wojtek, a następnie powrót przez podkrakowskie wsie. W sumie blisko 50 km podjazdów i zjazdów, górek skąd rozciągała się panorama na całą piękną okolicę.

Przy okazji nie chcący staliśmy się również widzami i o mało co również uczestnikami Tour de Cracovia, który odbywał się w tym czasie w Michałowicach. Ostatecznie po małych przygodach (uwaga na atakujące znikąd psy) wszyscy wrócili zmęczeni ale uśmiechnięci, gotowi do kolejnej edycji rajdu.

Wojtku, pamiętamy o Tobie i pamiętać będziemy!