Igrzyska rozpoczęte!

7 marca rozpoczęła się tegoroczna edycja Igrzysk Gimnazjów Katolickich Krakowa. Jest to cykl imprez sportowych organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego z gimnazjów katolickich. Głównym koordynatorem zmagań jest nasza szkoła. W tym roku rozgrywki zaczęliśmy wielkanocnym turniejem koszykarskich „trójek” zorganizowanym przez KOSTKĘ.

Do rywalizacji na parkiecie wystawiliśmy dwa zespoły. Oba walczyły dzielnie, wygrały sporo pojedynków. Niestety, szansa na medal przeszła nam koło nosa. Zajęliśmy ostatecznie czwarte i szóste miejsce, choć mało brakowało by oba nasze zespoły zmierzyły się w „bratobójczym” pojedynku o brąz.

Na pocieszenie pozostaje nam fakt, że w zorganizowanym podczas zawodów konkursie rzutów za trzy punkty nasi zawodnicy okazali się bezkonkurencyjni, zajmując pierwsze i drugie miejsce! Najlepszy był Marcin Sacha, który dopiero po dogrywce pokonał Jakuba Maja. Gratulacje panowie!

Igrzyska wystartowały w marcu, dzięki czemu na brak sportowych emocji nie będziemy mogli narzekać do samego końca roku szkolnego! Przed nami siatkówka, biegi na orientację, piłka nożna, badminton i wspinaczka. Będzie się działo! A jeśli chcecie być na bieżąco z tą imprezą, zapraszamy na fanpage’a na FB!