IIIA i IIIC z wizytą we Wrocławiu

W ostatnim czasie nasza klasa IIIA wraz z klasą IIIC była na trzydniowej wycieczce we Wrocławiu. Pierwszy dzień spędziliśmy na podziwianiu zwierząt i roślinności w Afrykarium oraz oglądaniu pokazu wrocławskich fontann multimedialnych przy muzyce nowoczesnej. Następnie wyruszyliśmy na rynek, gdzie poznawaliśmy jego tajemnice poprzez grę miejską. Po bardzo przyjemnie spędzonym czasie udaliśmy się na wyczekiwany obiad.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od oglądania słynnego dzieła sztuki pt. „Panorama Racławicka”, zachwytom nie było końca. Następnie udaliśmy się do Hydropolis, czyli interaktywnego muzeum wody. Po odwiedzeniu tych miejsc ruszyliśmy w dalszą podróż do urokliwej miejscowości górskiej – Duszniki Zdrój. Wieczór spędziliśmy na wspólnej integracji: rozpaliliśmy ognisko przy muzycznym tle, graliśmy w siatkówkę i piłkę nożną oraz tańczyliśmy „belgijkę”. Każdy świetnie się bawił, aż nikt nie chciał kończyć tego dnia.

Nadszedł czas powrotu. Ostatnie chwile spędziliśmy w podziemiach Miasta Osówka. Przebyliśmy trasę ekstremalną, aby dowiedzieć się więcej o historii podziemnych sztolni nazistowskiego projektu „Riese” z okresu II wojny światowej. Po wielu emocjach i trudnościach każdy dał radę i wyszedł z uśmiechem na twarzy. Na sam koniec została droga powrotna do Krakowa.

Była to jedna z lepszych wycieczek. Każdy na pewno wspomina ten czas bardzo przyjemnie. Teraz zostało nam przywoływanie wspomnień w swojej pamięci oraz oglądanie zdjęć z tych wspaniałych trzech dni zamieszczonych w szkolnej GALERII. Zobaczcie niektóre z nich…

 

Alicja Ciurkot

Julia Sobczyk

– uczennice klasy 3a