Kolejne srebro z Igrzysk do kolekcji!

20170917_131839W dniach 15 – 17 września w Krakowie odbyły się jubileuszowe, XXV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Na tak dużym wydarzeniu sportowym nie mogło oczywiście zabraknąć naszej szkoły. Reprezentowała nas drużyna piłkarzy złożona z uczniów klas gimnazjalnych i licealnych.

Wszystko rozpoczęło się w piątek w hali Wisły przy Reymonta 22. Tam bowiem miała miejsce ceremonia rozpoczęcia Igrzysk. Były występy artystyczne, przedstawienie, olimpijski znicz. Sobota, która przeznaczona była na rozgrywki sportowe, kończyła się tradycyjnie wieczorną Eucharystią. W niedzielę natomiast finały rozgrywek oraz ceremonia dekoracji i zakończenia zawodów.

Nasi szkolni piłkarze uczestniczyli oczywiście w każdym z tych punktów imprezy. Dobrze spisali się również na murawie. Po zaciętej rywalizacji ze starszymi zawodnikami SALOSU Suwałki okazaliśmy się minimalnie gorsi. Zdobyliśmy jednak, po raz drugi z rzędu, srebro Igrzysk! Tym samym w naszym czwartym występie w tych rozgrywkach zdobyliśmy trzeci medal. Brakuje nam już tylko złota…

Gratulacje dla ambitnej drużyny DOMINIKA, która wystąpiła w składzie: Kacper Sadzik, Kamil Kubic, Jerzy Wroński, Wojciech Truchan, Hubert Węgrzyn, Jakub Pisarek, Sebastian Palej, Maksymilian Szot, Kacper Bobela, Oliwier Winiarski, Kacper Niemiec, Albert Walas, Tymoteusz Tomczyk, Adam Myśliwiec, Szymon Poradzisz, Jakub Maj. Opiekunami zespołu byli p. Tomasz Kaleta i p. Grzegorz Mrawczyński.

Następne Igrzyska już za rok – tym razem w Kutnie. Czas w końcu na złoto? Zobaczymy… Tymczasem zapraszamy na stronę Igrzysk na Facebook’u  – znajdziecie tam galerie oraz obszerną relację z trzech dni niesamowitego, sportowego, salezjańskiego święta. Zapraszamy!