Kolorowy Dzień Sportu 2019!

17 czerwca, tradycyjnie w ostatnim tygodniu roku szkolnego odbył się nasz Dzień Sportu 2019. W tym roku wyglądał on jednak nieco inaczej niż zwykle. Wszystko dlatego, że po raz pierwszy zaprosiliśmy do nas nasze koleżanki i kolegów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej. Były więc klasy podstawowe, gimnazjalne i licealne na jednym wielkim salezjańskim święcie sportu.

Podczas tego wydarzenia działo się naprawdę duuużo. Klasy gimnazjalne i licealne kończyły rywalizację w piłce nożnej, Siatkarskiej Lidze Klasowej oraz grały w „Palanta”. Podstawówka rywalizowała w przeciąganiu liny, „Dwóch Ogniach” oraz w piłce nożnej. Oprócz pojedynków klasowych nie  zabrakło również konkurencji indywidualnych. Do tego muzyka, pogoda idealna do takiej zabawy i wiele zabawy. Wszystko to uchwycone na naszych zdjęciach – koniecznie zobaczcie GALERIĘ.

Oczywiście, jak to podczas zawodów bywa, uhonorowano najlepsze klasy przyznając medale. Każdy, kto wziął udział w konkurencjach indywidualnych uczestniczył natomiast w losowaniu cennych nagród. A na sam koniec zapowiadana już wcześniej niespodzianka – piękny, wspólny salezjański taniec w asyście kolorowych proszków.

Cytując klasyka: „Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”. Patrząc więc na uczestników Dnia Sportu 2019 podczas rozdania nagród – widzieliśmy wiele szczęśliwych osób! I mamy nadzieję, że to szczęście będzie towarzyszyło wszystkim uczniom naszego Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek przez całe wakacje!