Konkurs „Na fundamencie Krzyża. Historia Kościoła w Nowej Hucie” rozstrzygnięty

fot. arkapana.pl

Co roku 27 kwietnia w rocznicę obrony Krzyża nowohuckiego odbywa się konkurs „Na fundamencie Krzyża. Historia Kościoła w Nowej Hucie”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Oddział Dzieje Nowej Huty. Patronat nad konkursem sprawuje Rada Miasta Krakowa, „Głos. Tygodnik Nowohucki” oraz parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.

Konkurs organizowany jest dla uczniów gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Krakowa. Tym razem motywem przewodnim konkursu była działalność jednego z najbardziej znanych nowohuckich kapłanów Kazimierza Jancarza.

Tradycją naszej szkoły jest udział w tym konkursie. W tym roku zdobyliśmy I miejsce!!! Dokonała tego drużyna: Julia Biernacik i Maja Ciurkot. Dużą wiedzą wykazały się również zespoły: Weronika Przybyszewska i Patryk Lenda oraz Klaudia Cebula i Sabina Miętka.

Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez muzeum i Radę Miasta Krakowa.

Gratulujemy!