Konkurs „Osiągnięcia Polskiej Nauki i Techniki w 100-lecie Niepodległości

31 maja 2019 poznaliśmy werdykt jury konkursu artystycznego  Osiągnięcia Polskiej Nauki i Techniki w 100-lecie Niepodległości, organizowanego przez Dyrekcję ZSSS oraz nauczycieli: fizyki, zajęć artystycznych, techniki i informatyki.

Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie odkryć polskich naukowców z wykorzystaniem technik artystycznych: komiksu, rzeźby, grafiki, malarstwa, filmu, prezentacji multimedialnych, wokalu, kompozycji muzycznych, itp.

W szranki stanęło aż 40 ekip reprezentujących licealistów, gimnazjalistów oraz  klasy 7 i 8 szkoły podstawowej, a wysoki poziom prac sprawił, że do finału zakwalifikowało się 25 z nich.

Najwięcej dzieł nadesłali gimnazjaliści, jednak zdaniem jury konkursowego największą  pomysłowością i oryginalnością wykazali się uczniowie szkoły podstawowej i to ich prace zdominowały podium.

Prezentacja dzieł i głosowanie publiczności odbyło się w trakcie Pasjonaty 14 czerwca 2019, a zestawienie nagrodzonych prac zawiera poniższa tabela.

Nagroda Dzieło Autorzy

1 miejsce OPN03 Bartłomiej Bogusz (8b)

Nagroda

Publiczności

OPN13 Milena Biernacka (8a),  Karolina Witek (8a),  Adam Ridan  (G3d)

Wyróżnienie

1 – stopnia

OPN17 Sebastian Mroszczyk (7b) ,  Krzysztof Truchan (7b),  Łukasz Pyzioł (7a)
OPN13 Milena Biernacka (8a),  Karolina Witek (8a),  Adam Ridan  (G3d)
OPN25 Wiktoria Stasiak (G3b), Paulina Karska  (G3b),

Wyróżnienie

2 – stopnia

OPN14 Sara Guzowska (8a), Jagoda Grzyb (8a),Julia Jędrzejek (8a), Gabriela Bargieł (8b)
OPN32 Jakub Stabrawa (7a)
OPN19 Stanisław Podolski (7b), Jan Barchanowicz  (7b)

Wszystkim uczestnikom finału serdecznie gratulujemy i wierzymy, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i za jakiś czas znów będzie głośno o ich dokonaniach.