Nowi mistrzowie i wielki rewanż uczniów!

W środę, 21 czerwca przeżywaliśmy kolejny już w naszym gimnazjum Dzień Sportu. Jak zwykle była rewelacyjna pogoda, głośna muzyka i wiele bardzo dobrej zabawy.

Zanim rozpoczęła się rywalizacja, wręczono drobne upominki naszym tegorocznym medalistom Gimnazjady, czyli Julce Stasiowskiej (srebro w tenisie stołowym) i drużynie piłkarzy ręcznych (brąz). Ponadto swoje umiejętności zaprezentowały nasze szkolne cheerleader’ki, a wszyscy chętni mogli porządnie się rozgrzać w tanecznych rytmach zumby prowadzonej przez dwie uczennice klasy IIID – Natalię Sikora i Anię Bąk.

Impreza składała się z dwóch części. Jedną z nich był tradycyjny turniej piłkarski, który jak zawsze dostarczył niesamowitych emocji. W wielkim finale rozgrywek spotkały się IIC i IID. Mecz w regulaminowym czasie gry skończył się wynikiem 1:1, a o wszystkim decydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali podopieczni Mariusza Machety, dzięki czemu to właśnie oni zdobyli złoto! Srebro dla IID, a brąz dla IIE.

Równolegle z turniejem piłkarskim rywalizowaliśmy w konkurencjach indywidualnych. Aby być sklasyfikowanym należało wystartować we wszystkich próbach, które przygotowali wfiści. A te były przeróżne: siłowanie na rękę, slalom, przeciąganie liny czy rzut kaloszem pana Kazia! Emocje były wielkie, a najlepsi okazali się Justyna Stępińska (IIIB) i Wojciech Mazgaj (IIA). Natomiast w turnieju tenisa stołowego organizowanym przez pana Krzysztofa Pudło najlepszy okazał się Patryk Lenda (IIIA). 

Na zakończenie Dnia Sportu odbył się tradycyjny, 6. już wielki mecz Uczniowie – Nauczyciele w siatkówkę. Nie brakowało w nim emocji, długich akcji i wyrównanej gry. Tym razem, po tie-break’u lepsi okazali się uczniowie! Dzięki temu bilans spotkań jest remisowy – 3:3.

Dzień Sportu pokazał, że nasi uczniowie potrafią się dobrze i aktywnie bawić. Mamy więc nadzieję, że równie aktywnie i sportowo spędzicie nadchodzące wielkimi krokami wakacje! Ale nie zapomnijcie obejrzeć też GALERII ze środowej imprezy autorstwa Wioli Paryż!