PINGWIN – kolejne sukcesy uczniów naszych szkół w konkursach z fizyki

Miło nam poinformować, że aż dziewięciu uczniów i uczennic  naszych szkół wykazało się wystarczającą wiedzą i umiejętnościami, aby zająć premiowane miejsca w Ogólnopolskim  Konkursie Przedmiotowym  z  Fizyki PINGWIN.

Jak zapewne już wiecie, to nie jedyny nasz sukces w zmaganiach  z fizyką, gdyż  uczniowie gimnazjum  Jakub Pańtak i Wiktor Kostera  znacznie przekroczyli wymagany próg 87.5 % i dostali  się  do drugiego etapu (rejonowego)  Małopolskiego Konkursu Kuratoryjnego z Fizyki dla gimnazjów.

Dzisiaj wiemy już także, że  po etapie rejonowym Kuba Pańtak znalazł się w elitarnej grupie  zaledwie 34 uczniów z całej Małopolski, którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego i pod koniec lutego będą walczyć o tytuł najlepszego fizyka – gimnazjalisty w Małopolsce.

W analogicznym konkursie dla szkół podstawowych do etapu drugiego zakwalifikowali się: Karolina Grądziel – (38/40), Szymon Dudek (33/40) oraz Izabela Sacha  (33/40).

9 stycznia 2019 ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki PINGWIN,  który organizowany był w 3 kategoriach: dla klas trzecich gimnazjum, oraz klas 7 i 8 szkoły podstawowej.

W konkursie PINGWIN premiowanych jest 10 miejsc. Konkurs tym różni się od pozostałych, że błędne odpowiedzi skutkują przyznaniem ujemnych punktów – trzeba się więc w nim wykazać nie tylko wiedzą, ale i przemyślaną strategią, gdyż jeden niepewny ruch może pozbawić uczestnika punktów już zdobytych.

W konkursie reprezentowało nas aż  32 uczniów, z czego  1/3 zajęła miejsca premiowane.  Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że  aż sześciu uczniów z klas 7 zdobyło wyróżnienia plasując się w finałowej 10. Szczegółowe wyniki znajdziecie w rozwinięciu naszej wiadomości.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fizyka
Kategoria:  szkoła podstawowa klasa 7
Imię i nazwisko wynik miejsce uwagi
Stanisław Podolski 55/60 6 wyróżnienie
Piotr Adamczyk 54/60 7 wyróżnienie
Otto Pazera 54/60 7 wyróżnienie
Milena Kisielewska 53/60 8 wyróżnienie
Milena Połomska 52/60 9 wyróżnienie
Maksymilian Serafin 52/60 9 wyróżnienie
Kategoria:  szkoła podstawowa klasa 8
Imię i nazwisko wynik miejsce uwagi
Karolina Grądziel 52/60 9 wyróżnienie
Kategoria:  gimnazjum klasa 3
Imię i nazwisko wynik miejsce uwagi
Wiktor Kostera 54/60 7 wyróżnienie
Jakub Pańtak 54/60 7 wyróżnienie