Półfinały Ligi Siatkówki: ogromne emocje, Derby w finale!

15 stycznia rozegrano mecze półfinałowe Ligi Siatkówki Gimnazjów Katolickich Krakowa 2014/2015. W pierwszym pojedynku zmierzyły się Salezjańskie Gimnazjum Publiczne z KOSTKA Publicznym Gimnazjum Jezuitów, a w drugiej parze rywalizowały zespoły Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek i Publicznego Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek.

Pierwszy półfinał rozpoczął się od dobrej gry KOSTKI. „Jezuici” prezentowali dobrą formę w zagrywce, która pozwoliła im osiągnąć kilka punktów przewagi. „Salezjanie” po początkowym przestoju obudzili się jednak i przejęli inicjatywę. Skutkowało to zwycięstwem w pierwszej partii 25: 18. Drugi set był już bardziej jednostronny, a wszystko toczyło się już pod dyktando faworytów z os. Piastów. Salezjańskie Gimnazjum Publiczne pewnie wygrało tę część meczu 25:11 i całą konfrontację 2:0, dzięki czemu awansowało do Wielkiego Finału Ligi! Najlepszym zawodnikiem pierwszego półfinału wybrano Norberta Borowicza ze zwycięskiej ekipy.

Drugi półfinał od początku był bardzo wyrównany. Żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć rywalom. W połowie seta rozkręcili się jednak nasi zawodnicy. Najlepszy zespół Rundy Zasadniczej dzięki celnej zagrywce uzyskał kilka punktów przewagi, które sukcesywnie powiększał w trakcie trwania tej partii. „Salezjanki” pewnie wygrały pierwszego seta 25:15. Drugi set zdominowały „Prezentki”. Przyjezdni z Rynku zaprezentowali bardzo dobrą siatkówkę, a w grze naszej drużyny coś się zacięło. Nie mieliśmy nic do powiedzenia w tym fragmencie  meczu, przegrywając 10:25. O awansie do Wielkiego Finału decydował więc tie-break, któremu towarzyszyły ogromne emocje na trybunach. Na początku przewagę trzech punktów uzyskały „Prezentki” i wydawało się, że sensacja stanie się faktem. Nasza reprezentacja zmobilizowała się jednak i niesiona fantastycznym i niesamowicie głośnym dopingiem swoich kibiców wyrównała stan seta na 12:12, po czym na zagrywkę weszła Katarzyna Stachel. Nasza siatkarka mimo ogromnej presji posyłała bardzo mocne i celne piłki, dzięki czemu wygraliśmy decydującą partię 15:12 i cały półfinał 2:1, awansując do finału! Najlepszym zawodnikiem meczu został Karol Konkol (Prezentki).

W Wielkim Finale rozgrywek zobaczymy więc dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły po Rundzie Zasadniczej. Dojdzie tym samym do powtórki sprzed roku. „Salezjanie” z pewnością będą chcieli obronić Mistrzostwo, my natomiast chcemy po raz kolejny wygrać Salezjańskie Derby Krakowa i zostać najlepszą siatkarską katolicką ekipą Krakowa. Emocje gwarantowane! Zapraszamy więc wszystkich 22 stycznia w czwartek do sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek na os Jagiellońskim 17. O godzinie 17 rozpocznie się mecz o 3. miejsce, w którym „Prezentki” zagrają z KOSTKĄ, a o 18 Wielki Finał „Salezjanie” – „Salezjanki”. Musicie tam być!

Zdjęcia z półfinałów autorstwa Dominika Serby są już w GALERII. A wszystkiego o Lidze dowiecie się TUTAJ