Pracowity czas naszych sportowców

fot. www.facebook.com/MOSWschod

Marzec był miesiącem, w którym kilka naszych szkolnych reprezentacji sportowych miało okazję wystartować w rozgrywkach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (dawna Gimnazjada). I nasi szkolni sportowcy spisali się całkiem nieźle.

W piłce ręcznej wystawiliśmy drużyny dziewcząt i chłopców. Po tych drugich sporo sobie obiecujemy – są przecież brązowymi medalistami Gimnazjady sprzed roku. I chłopaki póki co dobrze wykonują swoje zadanie – pewnie awansowali do półfinałów, w których będzie rywalizowało 8 najlepszych szkół. Ten etap odbędzie się w kwietniu. Już teraz trzymamy kciuki! Dziewczyny natomiast zakończyły już swój udział w rozgrywkach – nie udało się nam awansować do strefy medalowej, ale 5. miejsce w Krakowie to i tak całkiem niezły wynik. Gratulacje!

Walczyliśmy również na siatkarskich parkietach. Jest to zdecydowanie najliczniej obsadzona dyscyplina zmagań. Chłopakom niestety nie udało się przejść eliminacji, ale zaangażowania i woli walki nikt im nie odmówi. Nasze siatkarki natomiast pewnie przebrnęły przez dwie rundy eliminacyjne, dzięki czemu podobnie jak rok temu zameldowały się w najlepszej ósemce Igrzysk. Warto podkreślić, że w rywalizacji dziewcząt wzięły udział aż 44 szkoły! Tym większe więc brawa dla dziewczyn, które swoje mecze półfinałowe rozegrają tuż po świętach – 5 kwietnia. 

Mocno trzymamy kciuki za nasze drużyny, które w kwietniu będą rywalizowały w kolejnych fazach rozgrywek oraz za te, które dopiero szykują się do startu. Mamy nadzieję, że podobnie jak w tamtym roku doczekamy się medali dla naszych zespołów. Jest na to spora szansa! Powodzenia!