Prawie jak na studiach

W czwartek 27 września wraz z Panią Anną Masłowiec wybraliśmy się na Uniwersytet Pedagogiczny, gdzie braliśmy udział w zajęciach laboratoryjnych  z biologii.

Pierwsze dotyczące białek wszystkim nam przypadły do gustu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o  ich budowy oraz funkcji. Nie mogło również zabraknąć części doświadczalnej, podczas której zobaczyliśmy jak wygląda praca ze sprzętem laboratoryjnym. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można wykrywać białka, a także samodzielnie wykrywaliśmy ich obecność w produktach spożywczych.

Druga część zajęć dotyczyła mniej przez nas lubianej, ale jednak bardzo ważnej i potrzebnej fotosyntezy. W części teoretycznej nauczyliśmy się jak przebiega ten proces oraz jakie czynniki na niego wpływają, co następnie mogliśmy samodzielnie sprawdzić wykonując doświadczenia. W laboratorium odczytywaliśmy parametry zachodzącej fotosyntezy oraz sprawdzaliśmy wpływ koloru światła i jego natężenia na szybkość tego procesu.

Oprócz nauki nie zabrakło oczywiście śmiechu i dobrej zabawy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjście. A póki co zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.