Runda Zasadnicza za nami, znamy pary półfinałowe!

8 stycznia rozegrano ostatnie mecze Rundy Zasadniczej Ligi Siatkówki Gimnazjów Katolickich Krakowa 2014/2015. Wiemy już na jakich pozycjach skończyły tą część rozgrywek  poszczególne zespoły, poznaliśmy również pary półfinałowe.

W pierwszym meczu „Salezjanie” grali z KOSTKĄ zaległe spotkanie 5. kolejki. Pojedynek zdecydowanie lepiej rozpoczęli „Jezuici”, wygrywając pierwszą partię 25:15. Drużyna z os. Piastów wygrała jednak drugiego seta, dzięki czemu o zwycięstwie decydował tie-break. W nim lepsi okazali się gracze Salezjańskiego Gimnazjum Publicznego, wygrywając 15:12 i całą konfrontację 2:1. Najlepszym siatkarzem rywalizacji wybrany został Aleksander Seremak ze zwycięskiego zespołu.

Przegrana w tym spotkaniu nie podziałała zbyt dobrze na KOSTKĘ. Gracze z Kozłówka w drugim swoim meczu grali z „Prezentkami”, i byli bliscy wygrania pierwszego seta. Po grze na przewagi lepsze okazało się jednak Gimnazjum Prezentek. W drugiej partii „Prezentki” nie dały już szans „Jezuitom”, zwyciężając 25:13 i całą rywalizację 2:0. Była to pierwsza wygrana uczniów z Rynku w tej edycji Ligi. Tytuł MVP Meczu trafił w ręce Kamila Działowego (Prezentki).

W ostatniej konfrontacji Rundy Zasadniczej w Salezjańskich Derbach Krakowa zmierzyły się ze sobą „Salezjanie” i „Salezjanki”. W pierwszym secie od początku lepiej prezentowali się ci pierwsi. Lepiej zagrywali i grali bardzo dobrze w obronie, dzięki czemu wygrali tą partię 25:23. Był to pierwszy przegrany set przez naszą drużynę w tej edycji rozgrywek. I podziałało to na naszych zawodników mobilizująco. Drugi set nasi siatkarze wygrali do 14, a w tie-breaku również okazali się lepsi, wygrywając 15:9 i cały pojedynek 2:1. MVP Derbów został Maciej Szkodny (Salezjanie).

Znamy już więc rozstrzygnięcia Rundy Zasadniczej. Pierwsze miejsce zajęło nasze gimnazjum, a drudzy są gracze z Salezjańskiego Gimnazjum Publicznego. O tym, kto zajmie trzecie miejsce decydował stosunek „małych punktów” w meczach między „Prezentkami” a KOSTKĄ, a konkretnie jeden punkt zdobyty więcej. Ostatecznie to KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów zajęło trzecie, a „Prezentki” czwarte miejsce. W pierwszym półfinale zmierzą się ze sobą „Salezjanie” i „Jezuici”, a w drugim spotkaniu o godzinie 18 nasza reprezentacja podejmie Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek. Wchodzimy więc w decydującą fazę rozgrywek. Zapraszamy na półfinały, które odbędą się już 15 stycznia! Zapowiadają się ogromne emocje!

Zdjęcia z 6. kolejki dostępne są w GALERII. A wszystkie informacje o Lidze, tabelę i wyniki dostępne są TUTAJ.