Siatkarskie Igrzyska dla Salezjanów

26 listopada zainaugurowaliśmy kolejną edycję Igrzysk Szkół Katolickich Krakowa. Jest to cykl zawodów sportowych, w których rywalizują uczniowie szkół katolickich znajdujących się w naszym mieście. Nasze liceum jest współorganizatorem tego wydarzenia i do nas należał też przywilej przeprowadzenia pierwszej dyscypliny Igrzysk – siatkówki.

Impreza odbyła się w hali sportowej współpracującego z naszą szkołą klubu sportowego Prądniczanka Kraków, a wzięły w niej udział cztery krakowskie katolickie licea. Dobrze się znamy z poprzednich edycji Igrzysk, dlatego byliśmy bardzo zadowoleni z możliwości ponownej rywalizacji na siatkarskim parkiecie z Publicznym Salezjańskim LO, Publicznym LO Sióstr Prezentek oraz Liceum Jezuitów.

Graliśmy systemem „każdy z każdym”. Warto podkreślić, że mecze jak zwykle stały na bardzo wysokim poziomie, a niektóre akcje sprawiały, że ręce same składały się do oklasków. Oprócz umiejętności stricte siatkarskich nie można też odmówić wszystkim uczestnikom charakteru i woli walki do końca, co spowodowało że całość bardzo dobrze się oglądało.

Ostatecznie po rozegraniu wszystkich spotkań zdecydowanie najlepsi okazali się „Salezjanie”, którzy wyprzedzili „KOSTKĘ”. Na najniższym stopniu podium zameldowały się z kolei „Prezentki”. Nasza drużyna mimo zajętego czwartego miejsca również pokazała się z dobrej strony. 

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników, a zwłaszcza dla zwycięzców! To była naprawdę przyjemność oglądać Was w akcji. I mamy nadzieję, że wkrótce znów się zobaczymy – kolejne dyscypliny Igrzysk już niebawem! A zdjęcia z siatkarskiej rywalizacji mamy w naszej GALERII – koniecznie trzeba to zobaczyć!