Siatkówka na wysokim poziomie

Siatkówka jest w naszej szkole bardzo popularną dyscypliną sportową. Po raz kolejny mogliśmy się o tym przekonać 29 maja, kiedy to odbył się Turniej Trójek Siatkarskich. Frekwencja jak zawsze dopisała – tym razem w zawodach wzięło udział 9 zespołów. Warto podkreślać, że rozgrywki odbyły się w ramach realizacji projektu edukacyjnego.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup rywalizowali o medale w grupie mistrzowskiej na tych samych zasadach. Impreza trwała blisko trzy godziny! Nie brakowało emocji, pięknych siatkarskich wymian i tie-breaka (granego do zdobycia 10 punktu), który decydował o tegorocznym mistrzostwie!

Ostatecznie najlepszy okazał się zespół grający w składzie Karolina Rosiek, Maja Ciurkot, Julia Kopeć. Warto podkreślić, że dziewczyny w decydującym o złotych medalach secie przegrywały już 6:8, by ostatecznie odwrócić losy pojedynku i wygrać 10:8! Drugie miejsce zajęła ekipa, w której grali: Weronika Przybyszewska, Marek Metzler, Bartłomiej Nędza i Bartłomiej Kulma, a na najniższym stopniu podium stanęli Nikola Rabiej, Szymon Popielecki i Marcin Ludwicki. Gratulacje dla medalistów i wszystkich uczestników! Dobra robota!

Zdjęcia z zawodów możecie obejrzeć w naszej GALERII. Pamiętajcie również, że w czerwcu jeszcze sporo sportowego będzie się działo – czekają nas chociażby biegi na orientację (6 czerwca) czy Dzień Sportu. Już teraz zapraszamy do udziału w tych imprezach!