II Salezjańskie Biegi na Orientację

4 czerwca nasza Szkoła zorganizowała II Salezjańskie Biegi na Orientację. Biegi pierwotnie miały odbyć się 17 maja. Wtedy pokrzyżowała nam nieco szyki pogoda. Nie przeszkodziło nam to jednak bawić się wtedy w „School Adventure”. Tym razem nie biegano już po budynku szkoły, a po osiedlach Kazimierzowskim i Jagiellońskim.

W tym roku bowiem trasa naszych zawodów nieco się wydłużyła. Poprzednio biegaliśmy na terenach przyszkolnych, a terazbudowniczy tras zdecydował się nieco podnieść poprzeczkę zawodnikom. I dzięki temu wszyscy, którzy w tamto ciepłe środowe popołudnie spacerowali po Plantach Bieńczyckich mogli przyglądać się rywalizacji młodych zawodników. A było na co popatrzeć, gdyż uczestników było prawie 70! I wszyscy oni dali z siebie wszystko, by w jak najlepszym czasie znaleźć wszystkie punkty, „potwierdzić” je i dobiec do mety. Wszyscy ukończyli zmagania, by następnie posilić się pysznymi pączkami oraz sokiem serwowanymi przez naszych szkolnych Rodziców.

W rywalizacji bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej Szkoły. W kategoriach Gimnazjum wśród dziewczyn drugie miejsce miejsce zajęła Dominika Kołtyś, a trzecia była Paulina Lenda. Natomiast wśród chłopaków najlepszy okazał się Bartosz Kowal przed Kamilem Chachurskim i Filipem Wiąckiem. Gratulujemy!

Zawody, mimo że rozgrywane „na dwa razy”, okazały się świetną zabawą dla wszystkich startujących. Nie pozostaje nam więc nic innego jak tylko czekać na kolejną edycję!

Z kolei wspomnianego 17 maja pierwotnie miały mieć miejsce II Salezjańskie Biegi na Orientację. Z uwagi na ulewne opady deszczu, które od kilku dni nękają nasze miasto, impreza musiała niestety zostać odwołana. Nie przeszkodziło to jednak tym, którzy mimo wszystko przybyli na zawody, w przeprowadzeniu małej „rozgrzewki” przed faktycznymi zawodami w biegach na orientację.

Zamiast klasycznego szukania punktów, Organizatorzy zorganizowali „School Adventure”. Była to gra terenowa w budynku szkoły, łącząca w sobie sprawność fizyczną i wiedzę z różnych dziedzin życia. Wszyscy, którzy zdecydowali się wziąć w niej udział, na pewno nie są zawiedzeni. Pogoda tak więc pokrzyżowała nam plany, ale nie dała rady popsuć nam świetnej zabawy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w „School Adventure”. A już wkrótce pojawi się komunikat o nowym terminie II Salezjańskich Biegów Na Orientację. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach! Zapraszamy również do obejrzenia GALERII ze „School Adventure”!