Piłka ręczna dziewcząt – 17.03.2016

Piłka ręczna dziewcząt – 17.03.2016

W czwartek, 17 marca odbyła się druga konkurencja Igrzysk Gimnazjów Katolickich Krakowa. Tym razem dziewczęta rywalizowały w piłce ręcznej.

Do zawodów przystąpiły cztery szkoły: KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów, Salezjańskie Gimnazjum Publiczne, Publiczne Gimnazjum nr 72 im. Świętego Tomasza z Villanova oraz nasza szkoła, która była organizatorem tych rozgrywek.

Rywalizowano systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu każdy z zespołów miał do rozegrania trzy spotkania. My rozpoczęliśmy od rywalizacji z „Salezjanami”, która niestety nie poszła po naszej myśli. Drugi pojedynek, z „Augustiankami”, wyszedł nam już lepiej. Wygraliśmy 6:5 i czekaliśmy na ostatni mecz z KOSTKĄ, który decydował o drugim miejscu w rozgrywkach. Spotkanie było bardzo zacięte. Dobrze weszliśmy w mecz, jednak potem do głosu zaczęły dochodzić rywalki. Emocje były niesamowite. Ostatecznie to KOSTKA wygrała 5:4 i to ona zajęła drugie miejsce, a my wskoczyliśmy na najniższy stopień podium. Wygrały uczennice z Salezjańskiego Gimnazjum Publicznego.

Po dwóch konkurencjach Igrzysk w klasyfikacji generalnej jesteśmy na drugim miejscu. Tracimy tylko jeden punkt do „Salezjanów”. Kolejna konkurencja już 8 kwietnia – koszykówka chłopców. Liczymy na kolejny dobry występ! A po wszystkie szczegóły Igrzysk zapraszamy TUTAJ

Zdjęcia z drugiej dyscypliny Igrzysk możecie zobaczyć w GALERII.

Wszystkie wyniki:

I kolejka:

Salezjanie – Salezjanki 13:5

KOSTKA – Augustianki 3:3

II kolejka:

Salezjanie – KOSTKA 13:0

Salezjanki – Augustianki 6:5

III kolejka:

Salezjanie – Augustianki 13:2

Salezjanki – KOSTKA 4:5

Ostateczna kolejność:

  1. Salezjańskie Gimnazjum Publiczne
  2. KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów
  3. Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek
  4. Gimnazjum nr 72 Zgromadzenia Sióstr Augustianek

Administrator