Siatkówka – 16.12.2015

Siatkówka – 16.12.2015

16 grudnia rozpoczęły się pierwsze w historii Igrzyska Gimnazjów Katolickich Krakowa. Składają się one z pięciu dyscyplin sportowych, które potem zostaną zsumowane i wyłonią najlepsze w sporcie katolickie gimnazjum Krakowa. Na „pierwszy ogień” poszła siatkówka.

Zawody odbywały się w hali Com-Com Zone, a udział wzięło 6 szkół: Salezjańskie Gimnazjum Publiczne, KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów, Katolickie Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu, Gimnazjum nr 72 Zgromadzenia Sióstr Augustianek, Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek oraz nasza szkoła, która była Organizatorem tych zawodów.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, w których grali system „każdy z każdym”. Następnie po dwa najlepsze zespoły wchodziły do półfinałów. Nasi reprezentanci wygrali oba swoje mecze grupowe, z KOSTKĄ i „Augustiankami” po 2:0. W półfinale czekały na nas „Prezentki”. Mecz nie zaczął się najlepiej, gdyż nasza drużyna w pierwszym secie przegrywała już 0:10! Zespół „Dominika” wziął się jednak do roboty i ostatecznie wygrał tego seta 25:21! Zwyciężyliśmy również w kolejnym, dzięki czemu awansowaliśmy do finału!

A tam zmierzyliśmy się z „Salezjanami”. Mecz obfitował w wiele atrakcyjnych dla oka siatkarskich akcji, a obie drużyny dały z siebie wszystko. To jednak nasza drużyna, wspomagana dopingiem uczniów i pracowników naszego Gimnazjum prezentowała się lepiej. Wygraliśmy 2:0 i dzięki temu zostaliśmy zwycięzcami pierwszej dyscypliny w Igrzyskach!

Wielkie gratulacje dla naszego zespołu, który grał w składzie: Kamila Dudek (kapitan), Julia Biernacik, Karolina Rosiek, Daria Kluzik, Weronika Przybyszewska, Katarzyna Marszalik, Weronika Mogilany, Michał Kozik, Patryk Powroźnik, Patryk Kaczmarczyk, Olaf Pułtorak, Mikołaj Prażmowski. Gratulujemy!!!

Zdjęcia z rozpoczęcia Igrzysk są już w naszej GALERII. Zapraszamy!

Administrator