Starsze

Wybory 2014

 

„Jak na prawdziwych wyborach”- podsłuchaliśmy wypowiedź jednego z uczniów, który przyszedł głosować. Tak rzeczywiści wszystko było naprawdę: lokal wyborczy, komisje, karty do głosowania, urna i obserwatorzy zewnętrzni, czyli przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem z Zespołu Szkół Sportowych z osiedla Teatralnego ( byli pod ogromnym wrażeniem organizacji i kultury wyborców). Lokal wyborczy był czynny od 10.45 do 12.30. Potem członkowie komisji zliczyli głosy i sporządzili protokół. Wyniki zostały wywieszone na tablicy informacyjnej. Osobom  wybranym do zarządu samorządu uczniowskiego gratulujemy.

——————————————————————————————————————–

Wiele Wam nie obiecuję, ale słowa dotrzymuję

Wiele wam nie obiecuję, ale słowa dotrzymuję- hasło jednego z kandydatów jednoznacznie wskazuje, że mamy już okres wyborów do samorządu uczniowskiego. Jednak zanim powstały plakaty, spoty i plany mitingów  wyborczych, kandydaci spotkali się z p. Pęksą  na szkoleniu nt. prawa wyborczego i sposobów prowadzenia kampanii wyborczej. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już  21 maja kandydaci z klasy I f zorganizowali spotkanie w kawiarence z pieczeniem pizzy, gdzie mogli się wyborcom zaprezentować. Pizzę zjedliśmy. Teraz sprawdzamy programy innych kandydatów i czekamy na wybory 29.05.2014 r.

——————————————————————————————————————–

Pomaganie jest trendy! Zostań żonkilem na Polach Nadziei

Okres  Wielkiego Postu jest dobrą okazją do refleksji nad swoim życiem. Aby  go dobrze przeżyć samorząd uczniowski włączył się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Naszym działaniom towarzyszyło hasło: Pomaganie jest trendy. Zostań żonkilem na polach nadziei.  Akcja rozpoczęła się  1 kwietnia dniem żonkila. Obowiązującym kolorem ubrań był żółty. Ponownie kolor żółty zagościł we wtorek 7 kwietnia, gdy  tworzyliśmy żywą, żonkilową łąkę.

——————————————————————————————————————–

Iż uczniowie nie gęsi i swój język mają…

My uczniowie uczymy się języka polskiego dzień po dniu, rok po roku i jesteśmy za to oceniani. Samorząd uczniowski w związku z dniem języka ojczystego, który obchodziliśmy 21 lutego, postanowił  sprawdzić, jak nauczyciele poradzą sobie z językiem …. młodzieżowym i przygotował  krótki test sprawdzający. Oto jego fragment:

 – No jaha zawsze na hypie. Natrzaskam takie słity na fejsa i snapa! Nie zapomnij lajknąć.

– Raczej. A czemu nie na insta?

Co w tłumaczeniu brzmi:

-Pewnie zawsze wyglądam stylowo. Porobię fajne zdjęcia na facebook’a i snapchata*! Nie zapomnij kliknąć „lubię to”.

– Pewnie. A czemu nie na instagram**?

*Snapchat – aplikacja na telefony komórkowe służąca do  wysyłania zdjęć

** Instagram – strona internetowa do wrzucania zdjęć

Wprawdzie jedynek nie było, ale celujących ocen też nie za wiele 🙂

——————————————————————————————————————–

Tydzień Cichego Przyjaciela

Akcja zorganizowana przez samorząd uczniowski, jak to  zostało  napisane na plakacie informacyjnym, by szerzyć miłość i przyjaźń między bliźnimi. Nic dodać, nic ująć.

——————————————————————————————————————–

Miłość rośnie wokół nas

Wprawdzie dzień św. Walentego wypadł w tym roku w czasie ferii, ale nasz samorząd szkolny jak coś zaplanuje, to nawet kalendarz nie stanowi dla niego przeszkody, więc  walentynki obchodziliśmy w poniedziałek 17 lutego. Już od rana działała poczta walentynkowa, do której można było wrzucać dowody naszej sympatii.  I tu zaskoczenie. Najbardziej uczuciowi okazali się uczniowie z klas pierwszych. Nie dość że wysłali najwięcej walentynek, to na dodatek najładniejszych.

——————————————————————————————————————–

Orszak Świętego Mikołaja

19 grudnia przybył do naszej szkoły zaproszony przez samorząd uczniowski św. Mikołaj w towarzystwie aniołka, diabełka i trzech króli. Święty odwiedzał uczniów i rozdawał grzecznym dzieciom cukierki, a trzej królowie naklejali na bluzach pamiątkowe naklejki ze „swoją” podobizną. Emocji było co niemiara. Musiały się one udzielić naszemu fotoreporterowi, bo nie zrobił zdjęć 🙂

——————————————————————————————————————–

Dzień białych skarpetek

To niezwykłe święto przypada 30 listopada, ale u nas w szkole, z inicjatywy samorządu uczniowskiego, obchodziliśmy je wcześniej, w piątek. Rozpoczęło się  hymnem na ich cześć wykonanym i stworzonym przez uczniów z II b. Potem biliśmy rekord szkoły  w  liczbie osób ubranych w białe skarpetki. Komisja naliczyła ich, razem z nauczycielami, 249. Był też konkurs na najciekawsze zdjęcie z modową stylizacją z ich udziałem. Wygrała Ania z I a, która wyszperała w internecie białe skarpetki z logo Nike  ubrane do sandałków na obcasie. Zdjęcia stworzyły wystawę „Polaków portret własny”. Zwycięzcy otrzymali, rzecz oczywista, białe skarpetki. Wszystkim uczestnikom zabawy gratulujemy  poczucia humoru!

——————————————————————————————————————–

Była, była zabawa…

Była, była zabawa, wiele się działo za sprawą samorządu uczniowskiego, który 27 listopada zorganizował dyskotekę andrzejkową. Było głośno, było radośnie, o czym można się przekonać oglądając zdjęcia w naszej GALERII.

——————————————————————————————————————–

Ten widoczny tłum, to chętni, którzy przyszli poprzeć akcję Samorządu Uczniowskiego w sprawie Szczęśliwego Numerka (na pewno nie uszczęśliwi to nauczycieli). Udało się. Mamy wymaganą większość. Dziękujemy za Wasze głosy. Zaczynamy od następnego tygodnia!

——————————————————————————————————————–

Tak jak ten widoczny na zdjęciu żar, tak my członkowie samorządu byliśmy pełni zapału, tworząc plan pracy na ten rok szkolny. Powstało wiele ciekawych pomysłów, o czym będziecie się mogli przekonać już niedługo. Wszystko to miało miejsce 26 października 2013 r. w gościnnych progach Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego.

O tym, że była to niezwykła impreza – świeciło słoneczko, grała muzyka, jedzonko było pycha- świadczą zdjęcia w naszej GALERII.

——————————————————————————————————————–

„Żywe”  logo szkoły to efekt końcowy zabawy „Kto jest kto i co jest gdzie w naszej szkole” przygotowanej przez samorząd uczniowski dla  pierwszoklasistów.

Na zdjęciu wszyscy są uśmiechnięci, bo zabawa była przednia, ale wcześniej nie było im do śmiechu, gdy musieli  naklejać zdjęcia nauczycieli i pracowników szkoły i podpisać je imieniem i nazwiskiem oraz prawidłową nazwą pełnionej  funkcji. Hitem tej konkurencji była pani sekretarka, której imię każdy zna, ale nazwisko już niekoniecznie :-).

Wiele emocji wzbudziło też zaznaczanie na planie szkoły wybranych miejsc. Tu problemem był gabinet lekarski, ale to akurat dobrze o nich świadczy, bo to znaczy, że są zdrowi i rzadko z niego korzystają.

Zatem dużo zdrowia i pogody ducha pierwszaki.

Zdjęcia z rywalizacji oraz tworzenia „żywego” logo szkoły możecie obejrzeć w naszej GALERII.

Administrator