Wakacje pod znakiem siatkówki

Tegoroczne wakacje powoli dobiegają końca, nic więc dziwnego że możemy już zacząć wspominać nasze letnie przygody. Jedną z nich dla naszych uczniów był na pewno Dominik Camp 2017 – wyjazd siatkarski zorganizowany przez naszych nauczycieli wf.

Obóz rozpoczęliśmy 20 sierpnia, w niedzielę na Dworcu Autobusowym. Stamtąd nasi siatkarze udali się do Nowego Targu, gdzie mieliśmy przesiadkę, by ostatecznie dotrzeć do Zespołu Szkół w Czarnym Dunajcu. To miejsce było bowiem naszą bazą na nadchodzący tydzień. Po obiedzie udaliśmy się na mszę świętą, a potem już czekała na nas piękna, duża sala gimnastyczna.

Codziennie ćwiczyliśmy dwa razy – rano i popołudniu. Pierwszy trening poświęcaliśmy głównie na budowę wytrzymałości i podstawy techniki siatkarskiej. Po południu było więcej konkretnych siatkarskich ćwiczeń w grupach. Dzięki temu przez tydzień naszego pobytu pod Tatrami przećwiczyliśmy wszystko to, co powinniśmy.

Podczas Dominik Camp 2017 nie zabrakło oczywiście wielu atrakcji. Uczestnicy obozu dostali „na start” specjalną koszulkę oraz modny ostatnio worek na plecy. Wybraliśmy się do Term Chochołowskich oraz na wycieczkę rowerową. Oglądaliśmy filmy o tematyce sportowej oraz oczywiście mecz otwarcia Mistrzostw Europy w siatkówce. Pizza, grill i lody pomogły nam w budowaniu świadomości bycia zespołem. To wszystko złożyło się na fantastyczny tydzień, który na pewno będziemy wspominać z szerokimi uśmiechami.

Na zakończenie obozu, 26 sierpnia, trenerzy wybrali MVP Dominik Camp 2017. Zaskoczenia nie było – przykładem świeciła jak zawsze Kamila Dudek dzięki czemu to ona zgarnęła ten tytuł i niesamowitą nagrodę – bilet na mecze półfinałowe Mistrzostw Europy w siatkówce w Tauron Arenie Kraków!

Wierzymy, że czas spędzony w Czarnym Dunajcu odbije się pozytywnie na formie naszych szkolnych siatkarzy. Mamy również nadzieję, że to pierwszy, ale nie ostatni siatkarski Dominik Camp.Tymczasem zapraszamy do odwiedzenia naszego fanpage’a na FB: Dominik Kraków Siatkówka oraz do obejrzenia zdjęć z obozu w naszej GALERII. Tam znajdziecie bardzo dużo materiałów z obozu!