Wycieczka biologów do „Kopernika”

W dniu 15 października 2019 roku uczniowie klas liceum o rozszerzeniu biologicznym wraz z p. A. Masłowiec wzięli udział w całodniowej wycieczce do Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Plan wycieczki obejmował zwiedzanie całego obiektu, oraz uczestniczenie w zajęciach laboratoryjnych których głównym tematem było badanie bodźców u organizmów żywych.

Zajęcia nie obejmowały samej części teoretycznej to też uczniowie mieli możliwość własnoręcznie przeprowadzać doświadczenia na organizmach przy pomocy sprzętu laboratoryjnego i mikroskopów. Część praktyczna warsztatów była bardzo intrygująca i pozwoliła sprawdzić swoje możliwości w zakresie nauk eksperymentalnych. Czas wolny przed i po zajęciach uczestnicy wycieczki spędzili na zwiedzaniu Centrum Nauki, oraz samej Warszawy co dostarczyło jeszcze więcej wrażeń.

Integracja uczniów sprawiła, że wszystkie doznane momenty dawały wiele radości (nawet podróż pociągiem). Wycieczka ta zdecydowanie poszerzyła wiedzę uczniów w zakresie nauk ścisłych, oraz dostarczyła im masę pozytywnych wrażeń! A zdjęcia z tego wyjazdu są już w naszej GALERII. Zapraszamy!