WAŻNE!

WAŻNE!

Kraków, 14 listopada 2016 roku

 Drodzy Rodzice,

Jako owoc Roku Miłosierdzia, którego ważnym wydarzeniem były Światowe Dni Młodych w Krakowie, pasterze Kościoła w naszej Ojczyźnie proponują nam udział w pięknym działaniu „Rodzina rodzinie”. Polega ono na objęciu pomocą materialną (w wysokości ok. 600 zł miesięcznie) na okres pół roku jednej konkretnej rodziny z Aleppo w Syrii, rodziny, która cierpli z powodu trwającej tam wojny. Aleppo jest nam bliskie ze względu na obecność tam salezjańskiego oratorium dla młodych. Więcej informacji o tym działaniu możecie Państwo znaleźć na stronie : www.rodzinarodzinie.caritas.pl .

Chcemy jako szkoła przyłączyć się do tego dzieła miłosierdzia. Dlatego też zwracam się do Państwa z prośbą o zadeklarowanie dobrowolnej kwoty  miesięcznej (od grudnia 2016 do maja 2017). Wspólnie zebrane pieniądze będą naszym darem miłości dla potrzebujących pomocy, aby mogli zaspokoić najbardziej konieczne potrzeby i doczekać się czasu pokoju. To nasze wspólne: rodziców i nauczycieli działanie będzie prostą, ale skuteczną szkołą miłosierdzia dla naszych uczniów. Oni też mogą i powinni mieć w tym swój udział.

Myślę, że uzbieramy każdego miesiąca kwotę 600 zł, aby dać świadectwo naszej wdzięczności Bogu, którego miłosierdzia doświadczamy codziennie – my żyjemy w czasie i miejscu pokoju. Każdego miesiąca zadeklarowaną kwotę (lub więcej – wtedy pomożemy kolejnym rodzinom) wpłacimy na konto wybranej rodziny.

Formularz deklaracji zamieszczam niżej. Można też dokonać deklaracji drogą elektroniczną na adres: sekretariat@dominik.edu.pl z dopiskiem: Dominik dla Aleppo. Deklaracje służą dokonaniu wyboru rodziny (wysokość kwoty) i zapewnieniu miesięcznej wpłaty. Wszystkie informacje dotyczące tego działania będziemy zamieszać na naszej stronie w zakładce: Dominik dla Aleppo. Proszę o złożenie deklaracji do 25 listopada.

Zadeklarowaną kwotę proszę wpłacać w sekretariacie do dnia 10 każdego miesiąca.

s. Leokadia

Deklaracja

Administrator